طراحی سایت و مشاوره سئو

مهدی درخشان

برنامه نویس و توسعه دهنده وب
متخصص ارشد سئو
 • محل سکونت:

  البرز
 • شهر:

  کرج
 • سن:

  27

زبان انگلیسی

خواندن

نوشتن

مکالمه

مهارت های تخصصی

html

CSS

سئو

وردپرس

Bootstrap

PHP

جاوا اسکریپت

لاراول

المنتور، کامپوزر، XD، Photoshop و...

تولید محتوا (متنی، گرافیکی و...)

 • فتوشاپ
 • ایلاستریتور
 • پرایمر
 • مایکروسافت آفیس ICDL

ساختار سیلو در وردپرس | معماری Silo در طراحی سایت برای سئو

جولای 29, 2022

تصور کنید کتابی پیدا کرده اید که در آن فصل ها به صورت تصادفی مرتب شده اند. شما می خواهید که کتاب از ساختاری پیروی کند. درست؟ مشابه این مورد در مورد وب سایتی است که ساختار ساده ای برای دنبال کردن ندارد.

اینجاست که سیلو کردن به تصویر می آید. این یک تکنیک معماری SEO است که با هدف بهینه سازی ساختار یک وب سایت با ایجاد مضامین قوی مبتنی بر کلمات کلیدی در سایت برای بهبود ارتباط وب سایت در چشم موتورهای جستجو و در نتیجه بهبود سئو سایت انجام می شود.

ساختار سیلو در وردپرس چه نقشی در سئو دارد؟

سازماندهی یک وب سایت است که در آن موضوعات و اطلاعات مرتبط با هم گروه بندی می شوند. اولین مزیت استفاده از سازه های سیلو این است که می توانید حداکثر لینک را به محتوای مورد نظر ارسال کنید و به راحتی برای کلمه کلیدی رتبه بندی کنید. جدای از سئو، ساختار سیلو تجربه کاربری بهتری را با ناوبری آسان که از محتوای سازمان یافته حاصل می شود، فراهم می کند. کاربران به راحتی می توانند اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

ساختار سیلو در سئو

بیشتر بخوانید: آموزش مقدماتی سئو

مراحل ایجاد معماری و ساختار سیلو وب سایت

پیاده سازی معماری سیلو آسان نیست زیرا وردپرس به صورت بومی از ساختار سیلو پشتیبانی نمی کند. برای ایجاد ساختار سیلو، باید سلسله مراتبی از محتوای مرتبط با یکدیگر را به صورت دستی ایجاد کنید. فرآیند پیاده سازی معماری سیلو برای وبلاگ شما شامل چندین مرحله است که در زیر توضیح داده شده است:

کلمات کلیدی

وب سایت بر اساس کلمات کلیدی سازماندهی شده است. بنابراین، مهم است که کلمات کلیدی با ترافیک بالا را که سایت هدف قرار می دهد، بیابید. شما باید کلمات کلیدی اصلی و کلیدواژه ثانویه را دریافت کنید. ساختار را 2 تا 3 سطح عمیق نگه دارید تا صفحات فرزند به اندازه کافی پیوند داشته باشند.

محتوای سیلو

این بخش اصلی فرآیند است. محتوای سئو شده صفحه وردپرس را با استفاده از کلمات کلیدی اصلی و تصاویر غنی ایجاد کنید. فراموش نکنید که فهرست مطالب و جداول مقایسه را درج کنید. از طرف دیگر، می‌توانید دسته و URL صفحه سیلو را یکسان نگه دارید. شما صفحات دسته را به صفحاتی که ساختار سیلو مربوطه خود را داراند هدایت کنید.

لینک سازی داخلی در ساختار سیلو

یک استراتژی لینک سازی داخلی مناسب در ساختار سیلو مهم است تا مطمئن شود که گوگل محتوای مرتبط را در وب سایت تعیین می کند. همه پست‌های وبلاگ باید به صفحات سیلو والدین پیوند داده شوند و پست‌های وبلاگ می‌توانند به یکدیگر پیوند داده شوند. یک صفحه سیلو باید به کودکان در همان سیلو پیوند دهد. صفحه اصلی باید به تمام صفحات سیلو پیوند داشته باشد. چنین پیوندی تضمین می کند که حداکثر آب پیوند به صفحه سیلو منتقل می شود و در جستجوی گوگل رتبه بالاتری دارد.

بهترین افزونه های سئو برای ساختار سیلو وردپرس

در اینجا چند مورد از مفیدترین افزونه های سئو برای وردپرس آورده شده است که به شما کمک می کند ساختار سیلو را برای وب سایت خود پیاده سازی کنید.

افزونه سئو پست های مرتبط برای وردپرس

این افزونه وردپرس توانایی پیوند دادن پست های مرتبط به یکدیگر را با یک کلیک ارائه می دهد. شما فقط باید افزونه را فعال کنید و تعداد پست هایی را که می خواهید مرتبط کنید مشخص کنید و افزونه این کار را برای شما انجام می دهد.

کاربرد افزونه WPCashLinks LITE

این افزونه است که به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را به لینک های نقدی تبدیل کنید و آنها را به راحتی با پیوندهای وابسته خود پیوند دهید. شما می توانید با این افزونه با اتصال سریع صفحات داخلی یک ساختار سیلو ایجاد کنید.

افزونهSEO Ultimate  در وردپرس

یک افزونه قدرتمند وردپرس، SEO Ultimate از ابزارهایی مانند Siled Categories Widget برای ایجاد ناوبری siled در وب سایت تشکیل شده است. این امکان فعال کردن حالت “Silo Linking” را برای اتصال موثر ساختار سیلو فراهم می کند.

برای آموزش و دانلود این پلاگین (اینجا کلیک کنید)

معرفی افزونه readcrumb NavXT

این افزونه مسیرها را برای یک سایت وردپرس ایجاد می کند. مسیرهای ایجاد شده توسط این افزونه بسیار قابل تنظیم هستند و برای هر ساختار سیلو برای سایت مناسب هستند.

نوارهای جانبی سفارشی – این افزونه وردپرس به شما امکان می دهد پیکربندی ویجت سفارشی را به صورت پویا در هر پست، صفحه، دسته بندی، صفحه آرشیو یا نوع پست نمایش دهید تا پیوند موفقیت آمیز همه پست ها در ساختار سیلو انجام شود.

افزونه Redirection

به مدیریت آسان ریدایرکت ها برای کاهش خطاها و بهبود رتبه‌بندی سایت کمک می‌کند. این افزونه سئو هنگام ایجاد ساختار سیلو می توانید صفحات دسته بندی را به ساختار سیلو و صفحات مربوطه ریدایرکت کنید.

برای آموزش بیشتر ریدایرکت در وردپرس (اینجا وارد شوید)

افزونه سئو سایت Yoast SEO

این افزونه سئو قدرتمند وردپرس ابزاری را ارائه می دهد که به ایجاد ساختار سیلو برای وب سایت شما کمک می کند. با استفاده از این افزونه، کنترل کاملی بر روی پودرهای سوخاری و پیشنهادات لینک داخلی خودکار را خواهید داشت. Redirect Manager از تغییر مسیر مراقبت می کند و سایت را سالم نگه می دارد.

برای آموزش های بیشتر و نصب این افزونه (اینجا کلیک کنید)

No Sweat WP Internal Links Lite  پلاگین وردپرس

این افزونه سئو با ایجاد پیوندهای داخلی در بین صفحات و پست های شما، سیلو کردن شما را آسان می کند. با این افزونه وردپرس ساختار سیلو را به راحتی ایجاد کنید و کنترل کاملی بر روی آنها داشته باشید.

وردپرس سیلو ساز (ابزار سئو)

وردپرس Silo Builder که یک ابزار سئو قدرتمند برای دریافت ترافیک بیشتر برای شما طراحی شده است تا به شما کمک کند معماری سیلو عالی برای وب سایت خود ایجاد کنید. با استفاده از این ابزار جامع و آسان، فقط باید کلمات کلیدی خود را به سیلو اصلی خود اضافه کنید و زیر مجموعه ها و پست های پشتیبانی خود را اضافه کنید. این فریم ورک از تمام پیوندهای پویا مراقبت می کند تا معماری سایت صاف را برای شما به ارمغان بیاورد.

محتوای موجود در همان سیلو فقط به خودش مرتبط است و این یک ایده آل پیوند قوی برای ساختار سیلو ایجاد می کند. این یک فرآیند پر زحمت است که Silo Builder آن را برای شما آسان و سریع می کند. در وقت شما صرفه جویی می کند، به شما کمک می کند فهرست بندی را افزایش دهید، قابلیت استفاده را افزایش می دهد و وب سایت شما را از نظر معماری ساختار یافته رتبه بندی می کند.

Silo Builder  یک چارچوب برای طراحی سایت با وردپرس با قابلیت کشیدن و رها کردن است که به شما کمک می کند ساختار وب سایت خود را بدون زحمت ایجاد کنید. این ابزار سلسله مراتبی از محتوای مرتبط با ساختارهای پیوند داخلی را بر اساس موضوع اصلی ایجاد می کند. با استفاده از رابط Silo Builder می توانید کلمات کلیدی سیلو، دسته بندی ها و مقالات پشتیبانی خود را اضافه کنید. این ابزار تمام پیوندهای درونی و ناوبری را برای ایجاد یک ساختار کاملاً سیل شده برای وب سایت انجام می دهد.

شما به راحتی می توانید با افزودن ویجت Silo Builder در هر کجا که می خواهید ناوبری در وب سایت ظاهر شود، ناوبری را به صفحات خود اضافه کنید. همچنین می توان ویجت را در هر ویجت سفارشی جاسازی کرد و از سازنده کشیدن و رها کردن برای درج در هر نقطه از طراحی استفاده کرد. هنگامی که این ویجت به سازنده اضافه شد، یک منو به طور خودکار به صفحات و پست ها اضافه می شود.

ارسال شده در سئو, طراحی سایت
یک دیدگاه بنویسید