طراحی سایت و مشاوره سئو

مهدی درخشان

برنامه نویس و توسعه دهنده وب
متخصص ارشد سئو
 • محل سکونت:

  البرز
 • شهر:

  کرج
 • سن:

  27

زبان انگلیسی

خواندن

نوشتن

مکالمه

مهارت های تخصصی

html

CSS

سئو

وردپرس

Bootstrap

PHP

جاوا اسکریپت

لاراول

المنتور، کامپوزر، XD، Photoshop و...

تولید محتوا (متنی، گرافیکی و...)

 • فتوشاپ
 • ایلاستریتور
 • پرایمر
 • مایکروسافت آفیس ICDL

7 عنصر مهم طراحی وب سایت با کیفیت (طراحی سایت با کیفیت)

آگوست 10, 2022

مطمئنا اهمیت طراحی وب سایت با کیفیت را می دانید، وقت آن است که به بررسی عناصری بپردازید که یک طراحی سایت با کیفیت را ایجاد می کنند. در اینجا هفت عنصر کلیدی وجود دارد که می خواهید در طراحی وب سایت خود بگنجانید.

بهتر است برای طراحی سایت با وردپرس و دریافت راهنمایی های لازم با ما با شماره 09033012748 تماس بگیرید.

ویژگی های طراحی سایت با کیفیت

طراحی سایت با کیفیت طبق آنالیز بهترین سایت ها و نظرات و پیشنهادات بهترین گرافیست ها و طراحان سایت در جهان، باید یک سری ویژگی ها داشته باشند که در ادامه ویژگی های طراحی سایت با کیفیت را برای شما بیان می کنیم. بهتر است قبل از اقدام اگر قصد دارید یک طراحی سایت مناسب با سئو بهینه داشته باشید از ما مشاوره سئو دریافت کنید.

طراحی سایت با کیفیت

1. ناوبری سایت (Website Navigation)

وقتی کاربران به سایت شما دسترسی پیدا می کنند، می خواهند به سرعت و به راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. اگر می خواهید سرنخ ها در صفحه شما باقی بمانند، باید ناوبری را پیاده سازی کنید که استفاده از آن برای مخاطبان شما آسان باشد.

مخاطبان شما نمی خواهند برای یافتن اطلاعات با مشکل مواجه شوند. آنها می خواهند به نوار ناوبری شما دسترسی داشته باشند و به راحتی به اطلاعات مورد نیاز خود هدایت شوند. اگر ناوبری شما ضعیف باشد، مخاطبان خود را از تعامل با صفحه خود منصرف خواهید کرد.

Breadcrumbs در طراحی وب سایت با کیفیت

دامنه توجه بازدیدکنندگان کوتاه است. اگر می خواهید آنها را در صفحه خود نگه دارید، باید به آنها کمک کنید تا به سرعت به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. یک ناوبری به درستی طراحی شده به آنها کمک می کند تا به اطلاعات مورد نیاز خود برسند.

معمولا برای ایجاد Breadcrumbs برای سئو در وردپرس از افزونه های سئو وردپرس استفاده می شود مثل یواست و All In One Seo و افزونه Rank Math و…

مسیریابی یا Breadcrumbs شما باید ساده و قابل توضیح باشد. عناوین وسیعی را که موضوعات فرعی متعددی را در بر می گیرد، بگنجانید تا مخاطبان شما بتوانند به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را بیابند. این ساده ترین راه برای کمک به مخاطبانتان برای یافتن سریع اطلاعات است.

2. طراحی وب سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو Responsive 

با رشد دستگاه های تلفن همراه، طراحی واکنش گرا بیش از هر زمان دیگری (چه از لحاظ سئو و چه از لحاظ طراحی) مهم است. مخاطبان شما از دستگاه های متعددی از جمله گوشی های هوشمند، تبلت ها و رایانه های رومیزی به سایت شما دسترسی خواهند داشت. اگر می خواهید این سرنخ ها در سایت شما باقی بمانند، باید اطمینان حاصل کنید که هر فرد تجربه مثبتی دارد.

طراحی سایت ریسپانسیو تضمین می کند که مخاطبان شما بدون توجه به دستگاهی که استفاده می کنند، تجربه خوبی در سایت شما دارند. وب سایت شما با دستگاه سازگار می شود تا اطمینان حاصل شود که اندازه وب سایت شما برای دستگاه آنها مناسب است. این برای درگیر نگه داشتن سرنخ ها و علاقه مند به سایت شما ارزشمند است.

طراحی سایت با کیفیت و ریسپانسیو باعث می شود سرنخ ها مدت بیشتری در صفحه شما درگیر شوند. اگر می خواهید طراحی سایت موفقی داشته باشید، باید طراحی ریسپانسیو را ادغام کنید.

فرض کنید در طراحی سایت پزشکی که نیاز کاربر فوریت های پزشکی است، اگر برای موبایل طراحی مناسبی نداشته باشد، نرخ پرش سایت بالا می رود.

3. دیزاین سیستم و راهنمای سَبْک ( Design system & Style guide )

همانطور که قبلاً بیان کردیم، یکی از دلایل اهمیت طراحی وب سایت با کیفیت این است که باعث ایجاد ثبات در کل وب سایت شما می شود. سازگاری به مخاطبان شما کمک می کند تا برند را به رسمیت بشناسند و آنها را برای مدت طولانی تری در صفحه شما درگیر نگه می دارد. یک راهنمای سبک به شما کمک می کند تصویر برند ثابتی را در وب سایت خود حفظ کنید.

نحوه شناسایی برند از طریق طراحی وب سایت با کیفیت

راهنمای سبک شما مبنایی است برای اینکه می خواهید طراحی وب سایت شما چگونه به نظر برسد. شما رنگ، قالب، تایپوگرافی و موارد دیگر را برای هر صفحه در وب سایت خود تعیین می کنید. این تضمین می کند که هر بار که فردی عنصری را به سایت شما اضافه می کند با صفحات دیگر سازگار است.

شما همچنین به تیم خود کمک می کنید تا در وب سایت شما ثبات ایجاد کند. آنها می توانند هر زمان که عنصری را به سایت شما اضافه کنند به راهنمای سبک شما ارجاع دهند. این کار باعث می شود افراد مختلف بتوانند روی وب سایت شما کار کنند و عناصری را به آن اضافه کنند.

هنگامی که یک طراحی یا دیزاین ثابت و هوشمندانه در سراسر وب سایت خود داشته باشید، سایت منسجم تری ایجاد می کنید. مخاطبان شما مدت زمان بیشتری در سایت شما درگیر خواهند شد و برند را به رسمیت می شناسند. این به شما کمک می‌کند تا تبدیل‌های بیشتری (تبدیل مخاطب به مشتری) به دست آورید.

4. المانهای بصری هدفمند Purposeful visuals در طراحی سایت

شرکت ها به سرعت عناصر بصری را ادغام می کنند زیرا به بهبود تعامل در یک وب سایت کمک می کنند. در واقع، مشتریان  10 برابر بیشتر  با یک ویدیو ارتباط برقرار می کنند تا متن.

حتما بخوانید: تاثیر رنگ در سئو سایت.

در حالی که عناصر بصری برای تعامل و تجزیه متن عالی هستند، برخی از کسب‌وکارها در مورد تصاویر زیاده‌روی می‌کنند. سایت های آنها مملو از عکس و فیلم است. باعث می شود سایت احساس بی نظمی و درهم ریختگی کند.

ممکن است فکر کنید که ادغام و فراوانی عکس‌ها و ویدیوها برای افزایش تعامل بسیار خوب است، اما اگر تعداد آنها خیلی زیاد باشد، می‌تواند بسیار زیاد باشد. تعداد زیاد تصاویر خواندن را در صفحه دشوار می کند.

UI/UX در طراحی سایت با کیفیت خوب

اگر می خواهید با سایت خود موفقیت را مشاهده کنید، باید بین تصاویر و متن در صفحه خود تعادل ایجاد کنید. به خاطر تلاش برای افزایش تعامل تا حد امکان، عناصر بصری را اضافه نکنید.

از عناصر بصری به طور هدفمند استفاده کنید. اگر بلوک متن در سایت دارید که جزئیات خدمات خود را نشان می دهد، یک ویدیو در زیر آن متن ادغام کنید که خدمات شما را بیشتر توضیح می دهد. این همچنان به مخاطبان شما نقطه علاقه ای برای تعامل می دهد و آنها را درگیر نگه می دارد.

هنگامی که می دانید چرا طراحی وب سایت با کیفیت مهم است؟ تصمیمات زیرکانه تری در مورد سایت خود می گیرید. همانطور که وب سایت رویایی خود را می سازید، بسیار مهم است که سایت خود را با عناصر بصری و تصاویر بیش از حد بارگذاری نکنید.

5. کپی خوب محتوا و المان های سایت

مخاطبان شما برای به دست آوردن اطلاعات مهم از وب سایت شما بازدید می کنند. مهم است که وقتی اطلاعاتی را در سایت خود قرار می دهید، کپی با کیفیت بنویسید. این یعنی تولید محتوای سئو شده برای شما ترافیک جذب می کند.

نوشتن کپی خوب باعث می شود مخاطبان شما مدت بیشتری در صفحه درگیر شوند. آنها تمام اطلاعات شما را می خوانند و در مورد کسب و کار شما می آموزند. سبک نوشتاری شما باید با سبک وب سایت شما برای سازگاری هماهنگ باشد.

محتوای سایت شما به اندازه طراحی کلی اهمیت دارد، بنابراین لازم است اطلاعات ارزشمندی را به مخاطبان خود ارائه دهید.

6. دکمه ها و کال تو اکشن های مناسب (CTA).

هنگامی که سرنخ ها را در سایت خود دارید، می خواهید آنها را به سمت تبدیل هدایت کنید. یک عنصر کلیدی آن  دکمه فراخوانی برای اقدام یا کال تو اکشن (CTA) شماست . اهمیت طراحی وب زمانی آشکار می شود که شما سعی می کنید مخاطبان خود را وادار به فعالیتی خاص کنید. (در این مورد، در آینده بیشتر توضیح خواهیم داد)

برای طراحی سایت با کیفیت

همین حالا با ما تماس بگیرید.
09033012748

ارسال شده در تکنولوژی
یک دیدگاه بنویسید