طراحی سایت و مشاوره سئو

مهدی درخشان

برنامه نویس و توسعه دهنده وب
متخصص ارشد سئو
 • محل سکونت:

  البرز
 • شهر:

  کرج
 • سن:

  27

زبان انگلیسی

خواندن

نوشتن

مکالمه

مهارت های تخصصی

html

CSS

سئو

وردپرس

Bootstrap

PHP

جاوا اسکریپت

لاراول

المنتور، کامپوزر، XD، Photoshop و...

تولید محتوا (متنی، گرافیکی و...)

 • فتوشاپ
 • ایلاستریتور
 • پرایمر
 • مایکروسافت آفیس ICDL

لینک اسپم چیست؟ روش های آنالیز و رفع لینک های اسپم

ژانویه 15, 2023

لینک اسپم یکی از موانعی است که در رتبه سئو و افت ناگهانی رتبه سئو تاثیر می گذار. لینک های اسپم از نظر گوگل بک لینک هایی هستند که به صورت هرزنامه به وب سایت شما اشاره می کند. لینک اسپم ممکن است توسط خودتان یا رقبا برای وب سایت شما ایجاد شود. این بک لینک های مخرب می توانند وب سایت و سئو سایت شما را به نابودی بکشند. تاثیرات لینک اسپم ممکن است پیامد هایی نظیر از دست دادن جایگاه کلمات کلیدی، قرار گرفتن دامنه در لیست سیاه گوگل، ایندکس نشدن در گوگل، پنالتی شدن رنک ها و… در وب سایت شما بشوند. برای مقابله با این نوع مشکلات از ما خدمات سئو سایت دریافت کنید.

لینک های اسپم به زبان ساده

ارسال لینک وب سایت به صورت هرزنامه و بدون در نظر گرفتن زمینه پست، کیفیت پیوند یا صفحه، یا شیوه های لینک سازی کلاه سیاه می باشد. زمانی که شما لینک های از وب سایت خود را در سایت های بی کیفیت و به صورت تبلیغاتی در جاهای مختلف ارسال یا جاسازی می کنید، به وب سایت خود لینک اسپم می دهید. این کار تلاشی برای افزایش تعداد بک لینک های خارجی به یک صفحه خاص سایت، به امید افزایش موقعیت SERP و گرفتن رتبه در نتایج موتور جستجو می باشد.

اسپم لینک Link Spam

اسپم لینک Link Spam ها درواقع نوعی روش سئوی منفی می باشد که ممکن است برای اکثر وب سایت ها از طرف رقبا بوجود بیاید. یا ممکن است بعضا خود افراد باعث ایجاد این لینک های مخرب شوند و برای مدتی با افزایش ترافیک و بالا رفتن رنک در گوگل مواجه می شوند؛ اما بعد از مدتی به افت ناگهانی سئو و از دست دادن جایگاه کلمات کلیدی دچلر خواهند شد.

چگونه متوجه شویم که لینک اسپم داریم یا نه؟

شناسایی لینک های spam سایت کار چندان سختی نیست!

 • روش های مختلفی برای بررسی لینک های اسپم سایت وجود دارد.
 • می توانید وب سایت خود را از طریق ابزار سئو semrush آنالیز کنید.
 • می توانید لیست بک لینک های خود را از قسمت Links در Search Console بررسی کنید.
 • می توانید از طریق ابزار هایی مثل MOZ – a href – Ubersuggest – Seoptimer بررسی کنید.

راه مقابله با بک لینک سازی اسپم

مشکلات لینک سازی اسپم برای اکثر سایت ها وجود دارد. و ممکن هست سایت شما نیز توسط رقبا حمله اسپم شده باشد! این وضعیت بسیار بد و آزار دهنده ای هست وقتی متوجه شوید که به یک باره به دلیل استفاده از بک لینک رایگان و یا مخرب، رتبه و جایگاه کلمات کلیدی شما در گوگل آسیب دیده است. معمولا در چنین شرایطی سایت با افت ناگهانی سئو مواجه می شود. شاید شما نحوه رفع مشکل لینک سازی اسپم را ندانید. در این زمینه می توانید از ما مشاوره سئو دریافت کنید. ما تمامی مشکلات مربوط به SPAM و سئو منفی رقبا را برای شما رفع می کنیم تا به رتبه قبلی خود برگردید.

در ادامه با انوع لینک های اسپم آشنا خواهید شد و در انتها نحوه Disaow کردن لینک های اسپم در Search Console Google را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید!

انواع لینک های اسپم

چندین نشانه مختلف از لینک سازی اسپم وجود دارد که ممکن است در یک سایت پیدا کنید:

ارسال هرزنامه یا Spam

ارسال هرزنامه اغلب با عبارت “لینک هرزنامه” همراه است. ارسال هرزنامه زمانی است که یک سازنده لینک کلاه سیاه، لینک های انفرادی را در انجمن های عمومی، بخش های نظرات یا کتاب های مهمان پست می کند.

این نوع از فیلدهای وب، اهداف مشترکی برای ارسال‌کنندگان هرزنامه لینک هستند، زیرا موانع کمی برای ورود دارند، و ایجاد حساب‌ها و ارسال نظرات هرزنامه خود را با پیوندهای خود برای ارسال‌کنندگان هرزنامه آسان می‌کند. با این حال، شناسایی این لینک‌ها به‌عنوان هرزنامه بسیار آسان است، و اغلب کلیک‌های کم یا بدون کلیک واقعی به‌دست می‌آورند.

لینک های پنهان و مخفی

پیوندهای مخفی نوع دیگری از ارسال هرزنامه لینک است که در آن یک سایت، هایپرلینک ها را در سراسر پست های خود پنهان می کند که بینندگان سایت نمی توانند به راحتی آنها را ببینند. برای درج لینک های مخفی، سایت ممکن است رنگ هایپرلینک ها را برای مطابقت با پس زمینه تغییر دهد، هایپرلینک ها را در تصاویری که صاحبان سایت انتظار ندارند بسیاری از خوانندگان سایت روی آن کلیک کنند پنهان کند، یا حتی هایپرلینک ها را در کد سایت مخفی کند، بنابراین فقط الگوریتم می تواند. اونها رو ببین.

این امر به هدف کمی از ارسال هرزنامه لینک بدون اینکه به صورت بصری ظاهر شود، دست می یابد. همین تاکتیک را می‌توان برای پیوندهای انتشار مطبوعاتی نیز اعمال کرد، جایی که صاحبان سایت، بیانیه‌های مطبوعاتی خود را می‌نویسند و منتشر می‌کنند که حول پیوند دادن صفحات تبدیل آنها متمرکز است.

مزرعه لینک

مزارع لینک نوعی از ارسال هرزنامه لینک است که شامل همکاری مالک سایت است. صاحبان سایت هایی که در زمینه تولید لینک فعالیت می کنند، به طور مداوم به یکدیگر لینک می دهند و تنها هدفشان ایجاد بک لینک است. با این حال، این عمل به عنوان پیوند معتبر تلقی نمی شود، و بنابراین یا بر نمایه بک لینک کشاورز پیوند تأثیر نمی گذارد ، یا با پرچم گذاری کل سایت کشاورز به عنوان هرزنامه، تأثیر منفی بر آن خواهد گذاشت.

لینک های Nofollow

بسیاری از لینک های nofollow در یک صفحه ممکن است نشانه ای از ارسال هرزنامه لینک باشند. برخی از برنامه‌های لینک‌سازی خودکار از لینک‌های تصادفی nofollow برای بهبود نمایه بک لینک صفحه استفاده می‌کنند، در حالی که توسط ردیاب‌های هرزنامه گوگل سر می‌زنند. با این حال، از آنجایی که به‌روزرسانی پنگوئن – که پیوندها را از نظر کیفیت و زمینه ارسال آنها به جای کمیت آنها ارزیابی می‌کند – برای هر سیستم خودکاری که توسط الگوریتم پرچم‌گذاری نمی‌شود، بسیار دشوار است.

علاوه بر این، لینک‌های nofollow هیچ لینکی ندارند، و بنابراین از رتبه صفحه عبور نمی‌کنند . بنابراین حتی اگر فالوهای بدون فالو به عنوان هرزنامه انتخاب نشده باشند، باز هم در رتبه SERP شما نقشی ندارند.

وبلاگ های تک پستی

حضور در وبلاگ معمولاً یک راه عالی برای بهبود قابلیت پیوند شما از طریق تنوع محتوای متمرکز بر کلمه کلیدی و قابل پیوند است. با این حال، وبلاگ ها در طول زمان به دلیل ارسال مداوم و معتبر، نه به دلیل وجود صرف، به دارایی تبدیل می شوند.

وبلاگ های تک پستی می توانند نشانه ای از هرزنامه لینک باشند، زیرا صاحب سایت یک مقاله پر از لینک را به امید بهبود نمایه بک لینک خود ارسال می کند. با این حال، این وبلاگ ها اغلب تأثیر بسیار کمی دارند، زیرا به دلیل مجزا بودن، احتمالاً تأثیرات زیادی یا ترافیک مستقل به دست نمی آورند. سعی کنید همیشه از روش های لینک سازی کلاه سفید استفاده کنید!

آموزش Disavow کردن لینک های اسپم در گوگل

حال که با انواع لینک های اسپم و نحوه شناسای آن ها آشنا شدیم؛ زمان آن رسیده که اقدام به رفع و حذف بک لینک اسپم و مخرب وب سایت شما با ابزار گوگل Disavow Links آشنا شوید. ابتدا یک فایل متنی notepad/txt ایجاد کنید. سپس لیستی از لینک هایی که اسپم هستند و احتمال می دهید رقبا برای شما ساخته اند را در به صورت زیر وارد کنید:

برای Disavow آدرس وبسایت‌ها و لینک ها را به دو شکل قرار دهید:

درج آدرس کامل URL برای گزارش تنها یک لینک اسپم از یک وب سایت: http:/example.com/links.html به این صورت تایپ کنید و به ترتیب لیست را وارد کنید.

اگر بخواهید تمامی لینک های یک وب سایت را که به شما بک لینک اسپم داده است را گزارش دهید باید ابتدا “domain” را نوشته و بعد از دو نقطه آدرس دامنه را وارد کنید.

نوشتن نام دامنه برای بی اثر سازی تمام لینک های اسپم یک دامنه: domain:example.com به این شکل می باشد. کافیست به ترتیب به همین صورت این فایل را ایجاد کنید.

# Two pages to disavow
http://spam.example.com/stuff/comments.html
http://spam.example.com/stuff/paid-links.html

# One domain to disavow
domain:shadyseo.com

حال در ادامه فایل را با پسوند txt. ذخیره سازی کنید.

سپس از طریق سرچ کنسول وارد بخش Disavow Links شوید.

بر روی گزینه choose file کلیک کنید و فایلtxt ایجاد شده را که حاوی لینک های مخرب است انتخاب و آپلود کنید سپس بر روی دکمه submit کلیک نمائید.

به این ترتیب شما تمامی لینک های مخرب و اسپم را بی اثر کردید.

ارسال شده در تکنولوژیبرچسپ ها:
یک دیدگاه بنویسید