طراحی سایت و مشاوره سئو

مهدی درخشان

برنامه نویس و توسعه دهنده وب
متخصص ارشد سئو
 • محل سکونت:

  البرز
 • شهر:

  کرج
 • سن:

  ۲۹

زبان انگلیسی

خواندن

نوشتن

مکالمه

مهارت های تخصصی

html

CSS

سئو SEO

وردپرس wp

Bootstrap

PHP

جاوا اسکریپت js

لاراول laravel

المنتور، کامپوزر، XD، Photoshop و...

تولید محتوا (متنی، گرافیکی و...)

نرم افزار های کاربردی

 • فتوشاپ ps
 • ایلاستریتور
 • پریمیر
 • ICDL

اعضای متخصص تیم کنسئو

 • هانیه جاذب: طراح محصول و کارشناس سئو
 • نگین احمدی: UI/UX
 • مرتضی هاشمی: کارشناس تبلیغات و گوگل ادز
 • آیلار رستمی: کارشناس تولید محتوا
 • نیلوفر سیدی: طراحی لوگو و کارشناس سوشال
 • محمد موسوی: متخصص سئو
 • میلاد محبی: برنامه نویس php laravel
 • محمد رحیمی: طراحی سایت وردپرس
 • میلاد محمدی: سئو کار و محتوا نویس
 • جاوید جزری: طراحی گرافیک و انیمیشن

تولید محتوا چیست؟ | انواع تولید محتوا

آگوست 26, 2022

تولید محتوا: امروزه یک بخش جدا نشدنی وب سایت هاست به اشتراک گذاری اطلاعات و یا هر رسانه ای از جمله رساناهای الکتریکی و دیجیتال گفته میشود.

محتوا: متن، تصویر، ویدئو و یا پادکست صوتی است که به عنوان توضیحات مورد نیاز مخاطب و کابران تولید میشود. که این اطلاعات برای یک محصول و یا خدمات و یا اطلاعات درباره یک محصل خاص است. محتوا بر اساس بیان تولید بازریابی و انتشار میابد. شرکت ها و موسسسات برای تبلیغ محصول از این روش برای ساخت بروشور و دفاتر راهنما و لوح های فشرده تبلیغاتی به شکل رسانه ای صورت میگیرد.

انواع تولید محتوا برای سایت ها:

در گذشته تولید محتوا بصورت محدود در بیشتر اوقات ( متنی تولید محتوا نوشتاری) بود که امروزه تولید محتوای سئو شده از انواع مختلفی برخوردار است:

 • تولید تولید محتوا متنی،
 • تولید محتوا صوتی،
 • تولید محتوا تصویری،
 • تولید محتوا ویديویی،

تولید محتوای متنی:

محتوای متنی بصورت نوشتاری دروب سایتها شبکه های اجتماعی انتشار میشود. درصورتی که مورد توجه وخواننده شده توسط کاربران و جذب مخاطب باید ارزشمند باشد .
مقالات وب سایت ها ,پیامک,ایمیل ها,خبرنامه هاو محتواهای شبکه های اجتماعی. در مقاله نوشتن متن برای سایت باید به بسیاری از موارد

تولید محتوای صوتی:

این محتوا بصورت صوت و صدای انسان ضبط میشود که اخیرا بسیار رواج یافته. بصورت پادکست میتوانید تولید محتوا کنید و در شبکات مجازی یا صفحات سایت خود استفاده نمائید.

تولید محتوای تصویری:

تمام تصاویری که در سایتها بیلیردها که برای جذب مخاطب صورت میگیرد که کاربران امروزه جذب ان میشوند همان محتوای تصویری است. محتوای تصویری در طراحی سایت با وردپرس و… بسیار کاربرد دارد.

تولید محتوای ویدیویی:

تلویزیون یوتیوب اپارات فیلم ها و… شبکه هایی که پیام بصورت ویدیو محتوا قابل انتشار هستند.

مهارت های لازم برای تولید محتوا متنی و محتوا نویسی:

برنامه ریزی و مدیریت زمان داشته باشیم باید با دقت مطالعه و مورد برسی قرار بدهیم واز طریق جنبه های مختلف مورد برسی قرار بدهید.

تایپ ده انگشتی

تایپ ده انگشتی باعث بالا رفتن سرعت عمل یک محتوا میشود. که نوشتن مطالب زمان کمتری میگیرد.

توانایی کار با فتوشاپ بصورت حرفه ای

امروزه دنیایی فتوشاپ بدون مکث پادشاه دنیاست. اگر تویی این کار ازمهارت بالا برخوردار هستید برای تولید محتوا اثاثی و جذب مخاطب بالا به عکس نیاز داریم. یک فرد محتوا نویس باید تسلط به ابزارهای فتوشاپ داشته باشد که در صورت امکان بتواند انها را ویرایش کند.

شبکه سازی

برای اینکه بتونی یک محتوا نویس خوب تبدیل بشی باید برای رسیدن به موقعیت بالاتر و پیشرفته تر یک شبکه ای با سایر همکاران داشته باشی.

یک تولید کننده حرفه ای متن باید با سایر اعضای گروه در ارتباط باشد و با توجه به نیاز گروه مبادله صورت بگیرد.

سئو و بهینه سازی موتور جست جو

این مرحله بدون شک اصلی ترین مورد برای تبدیل شدن به یک محتوا نویس درجه 1 است. با رعایت کردن اصول سئو در متن و محتوا خود باعث بهینه سازی وب سایت و یا… میشوید. برای یادگیری و آشنایی با نکات مهم سئو بهتر است از خدمات مشاوره سئو استفاده نمایید. هدف اصلی یک محتوا نویس اینه که مطالب برای مخاطب ها و گوگل بهینه باشد یک محتوا نویس باید پیگر اپدیت ها و تعییراتی که در الگوریتم های گوگل رخ میدهد باشد که با توجه به تعییرات متن را طبق اسئول و استاندارد سئو تعییر دهد و برای مخاطب جذاب باشد.

چرا تولید محتوا باید جدی بگیریم؟

الان داخل دوره ای از زندگی شدیم که بحث تولید محتوا همه جا هست، بازار تولید کنندگان داغه اصلی ترین روش و متد امروزه برای جذب مخاطب توللید محتواست از ی متن ساده بگیر تا یک ویدیو یک ثانیه ای تا ساعتی و…
به قدرتی قدرت تولید محتوئا بالاست که در دنیا بسیار مورد توجه قرارگرفته یک تولید محتوا خوب دقیق تخصصی باعث فروش بیشتر و یا جذب خدماتی که ارائه میدم میشه محتوا خوب باعث میشه سایت از رتبه خوبی برخوردار بشه و همین حرکت باعث میشه سود مالی بالاتر ببره.

دسته بندی انواع تولید محتوا

محتوای سرگرم کننده

گاهی یک نویسنده برای جذب مخاطب که هدف اصلی سرگرم کردن طرف مقابل در طول روزه است که طرف مقابل بتواند با هیجان و یا جذب مطالب دنبال و یا پیگیر باشد.

• محتوای عاطفی

گاهی مخاصب برای جذب از عواصف کاربران برای جذب استفاده میکند که با ایجاد کردن احساسات متفاوتی درون کاربران و یا کنجکاو کردن انها مواجه میشود.

• محتوای دانستنی

به محتوایی که کاربر برای فهمیدن یک عبارت و یا موضوعی که نیاز او را پاسخ بدهد تولید کنندگان این محتوا برای افزایش اگاهی مخاطب است که مشکلات کاربران برطرف کنند.

• محتوای اموزنده

محتوای اموزنده محبوب ترین محتواست که به سوالات کاربران و یا اموزش به سوال و یا چگونگی سوالات کاربران است تا باعث افزایش اگاهی کاربران شود.

محتوا سئو بیس شده چیست؟

اولین راه برای بهینه سازی سایت و یا محتوا سئوست سئو یعنی با استفاده از کلمات کلیدی وب سایت مورد نظر شما در صفحه اول وب سایت نشان داده شود. برای فهم بهتر سئو این مثال میزنم:

بفرض شما یک عبارت (خرید لوازم اریشی)داخل گوگل سرچ میکنید.
بیشتر از 90% مردم وب سایت های صفحه اول ویا دوم مورد برسی قرار میدهند اگر سایت شما محتوا سئو شده باشد در نتایج بالا گوگل نشان میدهد و مورد پسند مخاطب باشد احتمالا خرید از سایت شما انجام میدهد.

کمتر از مردم از سایت های که صفحات پایین وب خریدمیکنند و یا مورد بازدید قرار میگرید اهمیت محتوا سئوبیس شده اینجا قابل مشاهده است.

تاثیر تولید محتوا در سئو

تولید محتوا پادشاه گوگل است برای اینکه سایت شما سئو شود باید از الگوریتم های گوگل که دارای اصول مشخصی است رعایت شود اگر محتوا به صورت اصولی مشخص باشد سایت به صفحات اول و دوم میایید. هر محتوا سئو بیس شده باید از ی سری کلمات کلیدی مورد هدف قرار بگیره استفاده از کلید واژه اصلی و کلید واژه های فرعی مرتبط در بدنه متن و یا عنوان سر تیترها محتوا شما را بهینه میکند که با جستجو خزندها وب ان کلمه مورد جستجو کاربران تشخص میدهد.

قدم اول: تولید محتوا سئو بیس شده.

باید لحن نوشتاری درستی برخوردار باشد، که رده سنی و مخاطب وب سایت مورد نظر تشخص بدیم و بصورت عامیانه و یا رسمی و… بنوسیم.

قدم دوم: نگارش در تولید محتوا سئو بیس شده

گاهی در برخی از نوع نگارش در تولید محتوا از لحن عامیانه دوستانه طوری برای جذب مخاطب استفاده میشود که باتوجه به درخواست کارفرما و نوع سطح مخاطب انجام میشود.
قدم سوم رعایت قواعد نوشتاری در تولید محتوا سئو بیس شده
به عنوان یک کپی رایتر باید محتوا را دقیق وبا نوع نگراشی درست نوشته شود افعال جمله را با زمان مناسب استفاده کنید. نحوه استفاده از ویرگول و…

قدم چهارم: ایجاد محتوا قابل اشتراک گذاری

لینک دادن به محتوا برای سئو بسیار مهم است وقتی محتوا شما برای وب سایت مهم باشد و ارزش لینک دادن داشته باشد کیفیت موتور جست جو بالا میرود. محتوای سئو بیس شده شما باید ارزش لینک سازی کلاه سفید داشته باشد.

قدم پنجم: برای محتوا سئو بیس شده استفاده از کلمات کلیدی دم بلند.

کلمات کلیدی دم بلند بصورت خاص و یونیک هستند که ترفیک جدب میکنند. یک کلمه ممکنه در ماه گذشته جستجوی زیادی داشته باشد و باعث رقابت شود اگر کسب کار شما از این کلمه خاص برخوردا شود ومحتوا وب سایت هم بهینه باشد جستجوگران جذب خود میکند. مثل( لباس های بچگانه در تهران).

در نتیجه:

محتوای سئو بیش شده با اصول با توجه به نیازهای مردم کاربران جذب میکند و بیشترین ترافیک سایت به وجود میاورد بدون بهینه سازی امکان دیده شدن محتوا بسیار پایین است.

برای آموزش تولید محتوا و یا سفارش و برون سپاری محتوای وب سیات خود با شماره 09033012748 تماس بگیرید.

ارسال شده در تکنولوژی, سئوبرچسپ ها:
یک دیدگاه بنویسید