طراحی سایت و مشاوره سئو

مهدی درخشان

برنامه نویس و توسعه دهنده وب
متخصص ارشد سئو
 • محل سکونت:

  البرز
 • شهر:

  کرج
 • سن:

  ۲۹

زبان انگلیسی

خواندن

نوشتن

مکالمه

مهارت های تخصصی

html

CSS

سئو SEO

وردپرس wp

Bootstrap

PHP

جاوا اسکریپت js

لاراول laravel

المنتور، کامپوزر، XD، Photoshop و...

تولید محتوا (متنی، گرافیکی و...)

نرم افزار های کاربردی

 • فتوشاپ ps
 • ایلاستریتور
 • پریمیر
 • ICDL

اعضای متخصص تیم کنسئو

 • هانیه جاذب: طراح محصول و کارشناس سئو
 • نگین احمدی: UI/UX
 • مرتضی هاشمی: کارشناس تبلیغات و گوگل ادز
 • آیلار رستمی: کارشناس تولید محتوا
 • نیلوفر سیدی: طراحی لوگو و کارشناس سوشال
 • محمد موسوی: متخصص سئو
 • میلاد محبی: برنامه نویس php laravel
 • محمد رحیمی: طراحی سایت وردپرس
 • میلاد محمدی: سئو کار و محتوا نویس
 • جاوید جزری: طراحی گرافیک و انیمیشن

بهینه سازی سایت چیست؟ چه اقداماتی برای سئو سایت باید انجام شود؟

اکتبر 30, 2022

بهینه سازی سایت یا سئو، به کار هایی که روی وب سایت انجام می شود که سایت در رتبه بندی صفحات گوگل ظاهر شود و به صفحه اول گوگل برسد را می گویند.

بهینه سازی سایت در مجموع به سه بخش کلی: سئو داخلی، سئو خارجی و تکنیکال سئو تقسیم می شود. زمانی که این سه فرآیند را در سایت انجام دهید، سایت شما بهینه و در صفحات گوگل جای می گیرد.

بهینه سازی سایت یک نقطه پایان ندارد که وقتی شروع کردین بعد از مدتی آن را رها کنید و دیگر روی سایت هیچ فعالیتی انجام ندهید. هر زمان که فعالیت خود را رها کنید به سرعت رقبا جای شما را می گیرند و رتبه وب سایت شما افت می کند.

بهینه سازی سایت به طور کلی به چه معناست؟

بهینه سازی سایت چیست؟ امروزه به یک دانش تبدیل شده است و افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کنند و افراد زیادی هم به دنبال یادگیری آن هستند.

بهینه سازی سایت به معنای کسب رتبه بالاتر و کسب امتیاز بیشتر نسبت به دیگر رقبا است. و هر چه رتبه وب سایت شما بالاتر باشد، کلیک روی صفحه سایت شما بیشتر می شود.

ارزش و اهمیت بهینه سازی سایت و رتبه سایت آن جایی مشخص می شود که 90 درصد افراد زمانی که چیزی را در گوگل سرچ می کنند فقط و فقط روی سه نتیجه بالای صفحه اول گوگل کلیک می کنند.

بهینه سازی سایت یا سئو کاری بسیار حساس و بسیار حیاتی است اگر شما می خواهید سئو وب سایت خودتان را به شرکتی یا یک فرد بسپارید حتما با دقت و پرس جو کردن این افراد را انتخاب کنید.

انواع بهینه سازی سایت

همان طور که گفته شد بهینه سازی سایت به چند بخش تقسیم می شود که در ادامه توضیح خواهیم داد.

1-   سئو داخلی سایت

فعالیت هایی که در این بخش از بهینه سازی سایت انجام می شود مربوط به داخل خود سایت است و فعالیت های داخل وب سایت که شامل: لینک سازی داخی و بارگذاری محتوا می شود.

در بهینه سازی سایت، سئو داخلی بسیار حائز اهمیت است و اگر به درستی انجام شود سایت شما به خوبی بهینه می شود و رتبه های خوبی را خواهد گرفت.

2-   سئو خارجی

فعالیت هایی که در سئو خارجی باعث که سایت بهینه شود مربوط به فعالیت هایی است که در خارج از سایت انجام می شود. که شامل: لینک سازی خارجی می شود.

لینک سازی خارجی برای سئو خارجی سایت به شکل ها و انواع مختلفی تقسیم می شود. که کار روی آنها شیوه های مختلفی دارد.

3-   سئو تکنیکال

سئو تکنیکال همانند سئو داخلی فعالیتی است که در داخل سایت انجام می شود اما با سئو داخلی تفاوت دارد، تکنیکال سئو بر خلاف سئو داخلی و خارجی به شکل غیر مستقیم روی بهینه سازی سایت تاثیر می گذارد.

کار روی سئو تکنیکال بسیار مهم است و نباید در این زمینه کوتاهی کرد زیرا اگر تکنیکال سایت شما به شکل درستی نباشد حتی اگر جزو سه نتیجه اول گوگل هم باشید باز هم نتیجه مثبتی از طرف سایت نخواهید داشت.

روش های بهینه سازی سایت

 در بهینه سازی سایت روش های مختلفی وجود دارد و با انجام دادن این روش ها سایت شما سئو می شود. گوگل مسیر درست روش های بهینه سازی سایت را مشخص کرده است اما بعضی افراد از این روش ها پیروی نمی کنند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

سئو کلاه سفید

در این روش از بهینه سازی سایت تمامی مسیر سئو سایت طبق قوانین و الگوریتم های گوگل پیش می رود و اکثر شرکت های معتبر هم از این روش برای بهینه سازی سایت استفاده می کنند.

طبیعی است که این روش در بهینه سازی سایت کمی طولانی تر می شود اما دیگر هیچ ترسی ندارید که گوگل به سایت شما افت رتبه دهد و در نتیجه اعتماد گوگل را جلب می کنید و در دراز مدت رتبه سایت شما بالا خواهد رفت.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه در بهینه سازی سایت روشی است که ما هیچکدام از قوانین گوگل را رعایت نکنیم و طبق مسیر الگوریتم های آن پیش نرویم.

این روش کاملا غیر قانونی است و اگر زمانی این کار توسط گوگل محرز شود رتبه های شما به کلی از بین می رود و افت رتبه شدیدی خواهید داشت.

سئو کلاه سیاه یک راه سریع برای کسب رتبه بالا در موتور جستجو است که انجام می شود تا قوانین گوگل را دور بزند و سریع تر به رتبه های بالا برسد در صورتی که گوگل متوجه آن نشود.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری روشی است که شما فعالیت های خودتان را در سایت طبق قوانین و الگوریتم های گوگل پیش می برید اما در بعضی از مواقع فعالیت خودتان را به کلاه سیاه تغییر می دهید .

در کل سئو کلاه خاکستری مجموعه ای از سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است که هر دو را در کنار هم انجام می دهند.

چند عامل در بهینه سازی سایت

 1. محتوا نویسی

در بهینه سازی سایت محتوا نویسی و اصول آن بسیار اهمیت دارد، محتوا اگر به درستی نوشته شود و به درستی بارگذاری شود و در زمان های مناسب بارگذاری شود تاثیر بسیار خوبیس در روند بهینه سازی سایت دارد، پس به اصول محتوا نویسی بسیار اهمیت بدهید.

در محتوایی که در سایت منتشر می کنید سعی کنید نیاز کاربر را برطرف کنید و کار هایی روی محتوا انجام ندهید که کاربر از خواندن آن خسته شود به عنوان مثال: کلمات کلیدی را در متن اشباع نکنید، در متن خیلی لینک سازی انجام ندهید و …

 • لینک سازی

لینک سازی در بهینه سازی سایت بسیار حائز اهمیت است، حتما و حتما از هر دو نوع لینک سازی (داخلی و خارجی) برای سایت استفاده کنید. به این دقت داشته باشید که روی کلمات درست لینک سازی انجام دهید.

تا جایی که می توانید از روش های مختلف لینک سازی استفاده کنید (در فروم ها، انجمن ها، کامنتی، سوشال مدیا و …) استفاده کنید.

لینک هایی که می سازید را حتما در سایت هایی که نزد گوگل اعتبار خوبی دارند قرار دهید تا نتیجه بهتری دهد.

ارسال شده در سئو
یک دیدگاه بنویسید